معترضین بحرینی پس از اقامه نماز جمعه به خیابانها ریخته و علیه دولت این كشور شعار سر دادند.
دولت بحرین به دستور 'شیخ حمد بن عیسی آل خلیفه' برای سه ماه در این كشور حالت فوق العاده اعلام كرده و با حمله به تجمع كنندگان میدان 'لولو' و برچیدن چادرهای آنان ، هرگونه راهپیمایی در این كشور را ممنوع كرده است .
ارتش بحرین به كمك نظامیان عربستانی در دو هفته اخیر با سركوب هر گونه اعتراض ، تمامی خیابانهای منامه را به كنترل خود درآورده و با بازرسی های متعدد گروه زیادی از جوانان این كشور را بازداشت كرده اند.
یك منبع آگاه در منامه تایید كرد: معترضین بحرینی امروز پس از اقامه نماز جمعه به رقم تدابیر شدید امنیتی و حضور نیروهای نظامی بحرینی و عربستانی در برخی خیابانهای منامه، دست به تظاهرات زدند.
به گفته شاهدان عینی ، همچنین صدها بحرینی معترض در حاشیه شهر منامه در تشییع جنازه یك نوجوان 15 ساله شركت كرده و این مراسم را به تظاهرات ضد دولتی تبدیل كردند.
نوجوان 15 ساله بحرینی چهارشنبه گذشته به ضرب گلوله نیروهای بحرینی در یكی از روستاهای اطراف منامه به قتل رسیده بود.
نیروهای ارتش بحرین و ماموران امنیتی این كشور در هفته های اخیر با حمله به محلات مختلف شهرهای این كشور ، اقدام به دستگیری مخالفان می كنند .
به گفته شاهدان عینی ، نیروهای نظامی و امنیتی شبانه به منازل مردم بحرین حمله كرده و اقدام به بازداشت گروههای زیادی از جوانان می كنند.
برخی از دستگیر شدگان به گفته منابع آگاه به نقاط نامعلومی منتقل شده و تاكنون كسی از سرنوشت آنان مطلع نشده است .
همچنین رهبران مخالفان دولت بحرین اعلام كرده اند كه دولت این كشور باید وضعیت مفقودان تظاهرات اخیر كه تعداد آنان به 90 نفر می رسد و همچنین وضعیت دستگیر شدگان هفته های اخیر را روشن كند .
با این وجود دولت بحرین از ارایه هرگونه توضیح درباره سرنوشت مفقودان تظاهرات اخیر و بازداشت شدگان خودداری كرده است .

نوشته شده در تاریخ یکشنبه چهاردهم فروردین 1390    | توسط: علی باقری    | طبقه بندی: اخبار ایران و جهان،     | نظرات()